Один з найсуворіших вироків на вступних іспитах в консерваторію був винесений Дзузеппе Верді. Прослухавши, як молодик виконує на роялі власні твори, комісія зробила такий висновок: «Залиште надію займатися музикою професійно: краще виберіть педагога з місцевих музикантів». Однак Верді таки став композитором. Не минуло й півсотні років, як консерваторія, що відмовила Верді в навчанні, боролася з іншими за право називатися його іменем.
Бетховен не просто не дружив з математикою, а зовсім не міг множити числа. Це не єдина дивинка композитора. Перш ніж приступити до роботи над черговим твором, автор «Місячної сонати» опускав голову в таз, наповнений крижаною водою.
«Мова музики» – не просто метафоричний вислів. Вона дійсно існує, називається «соль-ре-соль» і складається з назв нот, від яких утворені численні нові слова. Але ця мова, як і безліч інших, створених штучно, не прижилася. Хоча в другій половині 19-го століття шанувальники «соль-ре-соль» навіть намагалися писати нею книги.
Будете на відпочинку в одній з ісламських держав – забудьте про звичку насвистувати мелодії. Місцеві жителі вважають свист диявольським проявом в людині.
Найдорожча в світі скрипка «В’єтан»створена в 1741 році італійським майстром Гварнері дель Джезу, що є одним з найвидатніших скрипкових майстрів світу. Свою назву музичний інструмент отримав на честь бельгійського композитора і скрипаля, що був власником цієї скрипки, – Анрі В’єтана.
Доведений факт: павук жваво вибереться з укриття на павутину, якщо почує звуки скрипки. Ні, він не шанувальник скрипкової музики: просто гра на скрипці викликає коливання найтонших ниточок його мережі, і павук думає, що хтось потрапив до нього на обід.
Пам’ятаєте казковогоНільса, що визволив місто від нашестя щурів? Середньовічні пацюки дійсно любили послухати гру на сопілці та прямувати слідом за музикантом – так їх і виводили. Сьогодні для того, щоб прогнати гризунів, наприклад, із замку, достатньо запросити туди рок-музикантів.
Музиканти часто виконують пісні на біс. Але відомий випадок, коли їм на вимогу захопленої публіки довелося «переграти» цілу оперу. Це сталося на прем’єрі «Таємного шлюбу»композитора Чимарози.
Перший виступ під «фанеру» відбувся не у другій половині 20-го століття, а набагато раніше. В кінці XIX століття один із композиторів, що лінувався возити з оркестром рояль, обходився фонографом з вже записаною фортепіанною партією.
Музичний стиль кантріне такий веселий і безтурботний, як може здатися. Шанувальники цього напрямку скоюють більше суїцидів, ніж любителі хіп-хопу або року. Вони ж і частіше розлучаються.
Які ми все-таки різні! Знаменитий трек Вітні Х’юстон «Я завжди буду любити тебе» дуже часто замовляють на церемоніях в США та Англії. Але американці люблять під неї одружуватися, а англійці – хоронити близьких.
За прослуховування в авто музики на повну гучність можна поплатитися не лише штрафом, а й машиною. Якщо ви перевищите допустимі межі гучності в Нью-Йорку, доведеться розщедритися в муніципальну казну. А поліцейські Бірмінгема за це можуть і автомобіль вилучити.
Найбільш пристрасними меломанами в світі вважаються італійці. Саме на їх прохання місцеві виробники почали випускати гумові піснярі – спеціально для любителів поспівати у ванній.
Немає коментарів:
Дописати коментар