вівторок, 16 квітня 2024 р.

"Феномен голосу. Що ви знаєте про свій голос ?"
Голос
 
— це справжній дар, адже без нього значно утруднюється спілкування між людьми. Багато наук вивчають людський голос — біологія, медицина, психологія, лінгвістика, музика. Проте ми звикли сприймати звук голосу як належне, і починаємо думати про нього тільки тоді, коли раптом його втрачаємо.  Проте відповідні знання та навички допоможуть кожному зберегти свій голос протягом всього життя. Щоб  підкреслити безцінне значення голосу та привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаним з його здоров’ям, 16 квітня щороку відзначається Всесвітній день голосу.

    У 2002 році португальський ларинголог професор Маріо Андреа, тодішній президент Європейського ларингологічного товариства, запропонував відзначати День голосу в усьому світі. У Сполучених Штатах Американська академія отоларингології та хірургії голови і шиї офіційно приєдналася до святкування в 2002 році, і в цьому ж році захід отримав назву "Всесвітній день голосу" (World Voice Day або WVD). У 2016 році було проведено вже понад 700 заходів, присвячених цьому Дню.

Цікаві факти:

ЩО СОБОЮ ЯВЛЯЄ ГОЛОСОВИЙ МЕХАНІЗМ?

В розмовах та співі задіяний голосовий механізм, який складається з трьох систем:  системи тиску повітря (діафрагми, м’язів грудей, живота, ребер та легень); вібраційної системи (голосових зв’язок і гортані); резонуючої системи (горла, носових ходів та ротової порожнини). Кожна з цих систем має свою роль в продукуванні звуків.

ЧОМУ ЛЮДИНА ЧУЄ СВІЙ ГОЛОС ІНАКШЕ, НІЖ ОТОЧУЮЧІ?

Кожна людина чує власний голос не тільки за допомогою слуху, а й сприймаючи хвильові коливання від черепа й інших резонуючих порожнин, які є в нашому тілі. Оточуючі сприймають чужий голос виключно на слух. Тому для того, щоб почути свій голос так, як чують його інші люди, слід послухати його в аудіозапису, наприклад, з диктофону.

ЯКИЙ НАЙБІЛЬШИЙ ВОКАЛЬНИЙ ДІАПАЗОН МОЖЕ МАТИ ГОЛОС ЛЮДИНИ?

В 2008 році американець Тім Стормс продемонстрував найширший в світі вокальний діапазон — 10 октав. Це досягнення було занесено до Книги рекордів Гіннеса. Для порівняння, відома співачка Мерайя Керрі має діапазон у п’ять октав.

НАСКІЛЬКИ ГУЧНИМ Є ЛЮДСЬКИЙ ГОЛОС В ПОРІВНЯННІ З ІНШИМИ ЗВУКАМИ?

В середньому наш голос звучить з гучністю 60 децибелів, при тихій розмові — 35-40 децибелів, крик має рівень 75 децибелів. В порівнянні: шурхіт осіннього листя — 10 децибелів, звук радіо — 80 децибелів. Найгучніший голос, зареєстрований у  Книзі рекордів Гіннеса, належить британці Джилл Дрейк — її крик у 129 децибелів перевищує гучність відбійного молотка та рок-концерту. 

ЧОМУ БАГАТО ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАЇКАЮТЬСЯ, МОЖУТЬ ВІЛЬНО СПІВАТИ?

Це пояснюється тим, що за мову в людини відповідає ліва півкуля головного мозку, а за спів — права. Тому навіть після перенесеного інсульту деякі люди, які втрачають здатність говорити, можуть співати.


Джерела:

https://life.stopcor.org/ukr/section-svyata/news-vsesvitnij-den-golosu-tsikavi-fakti-pro-vikoristannya-tembriv-golosu-u-zhitti-16-04-2024.html
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=936
https://tobm.org.ua/16-kvitnya-vsesvitnij-den-golosu/Немає коментарів:

Дописати коментар