вівторок, 11 липня 2017 р.

Всесвітній день шоколаду.


       Сьогодні свято всіх шокоманів - Всесвітній день шоколаду. Його вигадали у Франції в 1995 році, а зараз їх ініціативу підтримують ласуни по всьому світу. Молоде свято досить швидко здобуло популярність і, крім Франції, широко відзначається в Німеччині, Італії, Швейцарії та в багатьох інших країнах. В Україні День шоколаду найбільш яскраво святкують у Львові.
          Є думка, що першими навчилися робити шоколад ацтеки. Вони називали його "їжею богів". Іспанські конкістадори, які вперше доставили його до Європи, охрестили ласощі "чорним золотом" і використовували для зміцнення фізичних сил і витривалості.
       Як встановлено сучасною наукою, в шоколаді є елементи, що сприяють відпочинку і психологічному відновленню. Темні сорти шоколаду стимулюють викид ендорфінів - гормонів щастя, які впливають на центр задоволення, покращують настрій і підтримують тонус організму. Є також гіпотеза, згідно з якою шоколад володіє "протираковим" ефектом і здатний сповільнювати процеси старіння. Але у чому вчені одностайні, так це в запереченні здатності шоколаду знижувати масу тіла! Адже добре відомо, що шоколад багатий поживними речовинами, в тому числі жирами, а значить і калоріями. Тож фахівці застерігають: підвищуйте настрій, але в міру. 
     У День шоколаду в різних країнах проходять різноманітні "солодкі" заходи. Особливо цікаво побувати в цей день на фабриках, заводах або в кондитерських, де виготовляють шоколад і його похідні. Можна побачити, з чого і як готуються улюблені ласощі. Часто в цей день проводять різноманітні конкурси та дегустації, цілі фестивалі, виставки творів з шоколаду і навіть майстер-класи, де можна спробувати себе в ролі шоколатьє.Матеріали з сайту rudana.com.ua 

Немає коментарів:

Дописати коментар