понеділок, 7 серпня 2023 р.

Майстер-клас малювання технікою Ебру

 Ебру є особливою технікою малювання, коли замість звичайного паперу використовується вода.  Звичайна для цього не підійде, воду треба спочатку особливим чином приготувати. Що стосується фарб, то вони теж не зовсім прості і повинні мати спеціальну натуральну основу. У підсумку малюнки виходять украй цікавими і красивими, а повторити їх практично неможливо.

Малювати на воді буде цікаво всім, незалежно від віку. Цей оригінальний спосіб дозволяє зайняти маленького непосиду на кілька годин. Крім того, за допомогою такої техніки можна розвивати уяву і творчі навички, а це дуже важливо для кожного малюка. У нашій статті ви дізнаєтеся, що це за техніка і як втілювати її в життя за допомогою простих дій.

Історія виникнення

Незважаючи на те, що Ебру визнали турецькою технікою, вона виникла у східних країнах. Початок вона бере в Японії у 12 столітті. У той час там активно розвивалося мистецтво суминагаши, що в перекладі означає «плаваюче чорнило». Ченці таким способом малювали неповторні візерунки на тоненькому рисовому папері або тканині, які потім використовували для прикрас. Це стало дуже популярним, особливо серед імператорів та їх близького оточення.

На даний момент є багато версій, звідки конкретно з'явилася техніка створення малюнків на воді. В джерелах згадуються різні країни. Незважаючи на те, що сама техніка почала своє існування в 7 столітті, її назву стали застосовувати тільки в 10 столітті.

Турецькі митці були великими майстрами і створювали не тільки абстракції і квіти, але і більш складні композиції. Саме слово "ембру" перекладається як «повітряні хмари». Якщо поглянути на готові картини, то відразу стає зрозуміло, чому було використано саме таку назву.

 Сьогодні ми провели майстер - клас з техніки малювання Ебру, на якому вдалося  порелаксувати дітям та дорослим нашим читачам.


 
Після творчого процесу залишилися усі в захваті від проведеного часу з користю. 

Немає коментарів:

Дописати коментар